Twee Friese titels voor IJlst!

Afgelopen zaterdag 12 augustus was alweer dé belangrijkste wedstrijd van het jaar: de Friese Kampioenschappen in Winsum. Dit jaar leverde onze vereniging 13 ljeppers voor deze wedstrijd. In de categorie Famkes wisten de IJlster ljepsters helaas geen finale te halen. De 13,80 van Bente Vlas en de 13,19 van Tirza Boschma leverden een 4e en een 5e plaats op. In de categorie Jongens wist Wietse Nauta de finale wel te halen met 17,89. Met deze afstand leek het er lang op dat hij de Friese titel zou gaan winnen, maar zijn concurrent Jarich Wijnstra sprong in zijn allerlaatste sprong naar 18,13 en nam de titel mee naar huis. Desondanks kan Wietse terugkijken op een goede wedstrijd, hij sprong namelijk vier keer over de 17 meter! In de categorie Senioren wist Thewis Hobma de finale te halen met 18,47, maar deze afstand kon niet tegen de 20,72 op van Nard Brandsma. In de categorie Dames en Junioren was er meer succes voor onze vereniging! Klaske Nauta wist in haar 3e poging tot een afstand van 15,64 te komen. Hier konden de andere dames niet meer over heen springen, wat betekende dat Klaske Fries Kampioene werd! Voor Klaske was dit alweer de tweede Friese titel. Bobby Zwaagman liet in Burgum al zien dat hij tot verre afstanden in staat is. In Burgum ljepte hij naar een persoonlijk record van 19,99. Bobby sprong in zijn eerste sprong naar 18,62, deze afstand bleek genoeg te zijn om als nummer 1 de finale in te gaan. In zijn allereerste finale sprong scherpte hij deze afstand aan naar 19,52, wat betekende dat ook Bobby zichzelf Fries Kampioen mocht noemen!

foto: Fierljepferiening Winsum